Olejek do opalania to bardzo ciekawy kosmetyk. Przyspiesza proces opalania, gwarantując przy okazji ładny odcień skóry bez czerwonych plam. Przy okazji zapewnia doskonałą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nie dopuszcza do tego, aby promienie ultrafioletowe niszczyły skórę. Dodatkowo dostarcza jej wielu witamin i minerałów. Jaki olejek do opalania wybrać dla siebie?
Jaki olejek do opalania warto kupić?
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje olejków do opalania. Olejki suche nie pozostawiają na skórze połysku, a na ubraniach żadnych plam. Olejki w sprayu z kolei doskonale się wchłaniają. Nie ma najmniejszych problemów z ich równomierną aplikacją na ciele.
Obecnie bardzo popularne są olejki dwufazowe, które wspomagają proces opalania i utrwalają jego efekty. Warto zwrócić uwagę na olejki brązujące z karotenem w składzie. Powodują one zmianę koloru cery bez udziału promieniowania słonecznego. Czasami dodatkowo rozświetlają skórę. Znaleźć je można w naszym sklepie internetowym.
Osoby, które wybierają się nad morze czy jezioro, powinny zdecydować się na zakup olejku do opalania z formułą wodoodporną. Nie trzeba się wtedy martwić, że kąpiel zmyje ze skóry kosmetyk, pozostawiając ją bez żadnej ochrony.
Czy warto zdecydować się na olejek do opalania z filtrem?
Jaki olejek do opalania kupić? Czy warto zdecydować się na kosmetyk z filtrem? Oczywiście, że tak. Rodzaj filtru zależy od fototypu skóry. Osoby o bladej cerze powinny postawić na olejek z SPF minimum 30. Posiadacze nieco ciemniejszej skóry mogą sięgnąć po olejki z SPF od 15 do 30. Na rynku dostać też można kosmetyki zapewniające nieco mniejszą ochronę przed słońcem. Są one polecane osobom o oliwkowej cerze. Co ciekawe, na zakup olejku pozbawionego filtra pozwolić sobie mogą chyba jedynie przedstawiciele rasy żółtej i czarnej, ale i w tym przypadku warto odpowiednio zadbać o swoją skórę.
Należy stawiać na kosmetyki pozbawione parabenów, konserwantów i alkoholu. Są to substancje, które wysuszają i podrażniają skórę.
Czy są jakieś alternatywy dla olejków do opalania? Spotkać się też można z kremami, masłami czy balsamami do opalania. Mają one jednak cięższą strukturę i gorzej się wchłaniają. Nie zawsze gwarantują ładny odcień opalenizny i dość łatwo się zmywają. Mają też gorszy współczynnik odporności na promieniowanie ultrafioletowe.
Jak prawidłowo stosować olejek do opalania?
Wydaje się, że aplikacja olejku do opalania jest banalnie prosta. Jednak czy tak jest w rzeczywistości? Eksperci zalecają, aby w tym przypadku nie oszczędzać. Nie można zapominać o trudniej dostępnych częściach ciała - barkach, plecach itd. Tymczasem te miejsca są często pomijane i traktowane niedokładnie. W praktyce są narażone na działanie promieni UV tak samo, jak nogi i brzuch. Warto więc poprosić kogoś o pomoc lub postawić na wygodny w aplikacji olejek do opalania w sprayu.