Przyspieszacze opalania

Przyspieszacze opalania to produkty, które pozwalają cieszyć się złocistą opalenizną przez długi czas. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie dysponują godzinami spędzonymi na leżaku.

Przyspieszacze opalania stymulują powstawanie melaniny – grupa pigmentów odpowiadająca za pigmentację organizmu. Jak sama nazwa wskazuje przyspieszają one opalanie skóry, nadając jej delikatnie brązowy odcień. Dodatkowo często zawierają składniki, które zwiększają trwałość opalenizny, a ponadto nawilżają i wygładzają skórę. Nie każdy jest stworzony do nużącego leżenia na słońcu – nie każdemu również sprzyjają długotrwałe kąpiele słoneczne. Dzięki przyspieszaczom opalania można się cieszyć efektem opalenizny i znacznie skrócić czas oczekiwania na nią.

Przyspieszacze opalania często zawierają w swoim składzie beta-karoten, czyli prowitaminę A.

Warto zwrócić uwagę na to, aby wybrany przyspieszacz zawierał w swoim składzie filtr SPF, który zabezpieczy skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego. Bezpieczene opalanie to podstawa.

Przyspieszacze opalania są wzbogacane często antyoksydantami, które pomagają w walce z wolnymi rodnikami, a przez to spowalniają procesy starzenia się skóry.

Przyspieszacze opalania nie należą do produktów drogich. W Polsce można kupić przyspieszacz opalania już za 9,50zł, np. Balsam z betakarotenem, przyspieszający opalanie z serii AVON Care Sun.

Kosmetyki Avon często zawierają w swojej formule drogocenne składniki, które wzmacniają ich działanie lub zapewniają dodatkowy efekt. Balsam wzbogacony został w beta-karotenem, antyoksydantami i filtrem SPF 5. Można go stosować zarówno przed wyjściem na słońce, jak i tuż po zwykłej kąpieli.

 

 

Komentarze
Posted in tanie markowe kosmetyki and tagged , , .